Kalendár podujatí
Dátum a lokalita:
calendar_today27. 9. 2020 place Červený Kláštor SK
Detské cyklo preteky

Liga/seriál:
list 2. kolo - Detská tour Petra Sagana

Organizátor/kontakt:

Logo: 6. kolo - Detská tour Petra Sagana - Červený kláštor 6. kolo - Detská tour Petra Sagana - Červený kláštor

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.

Reportáž z podujatia

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Detská Tour štartovala ako jedno z prvých športových podujatí na Slovenku po uvoľnení opatrení tento rok v júni. A vyzerá to tak, že stihla svoje záverečné 6. kolo presne pred ďalšími obmedzeniami.

Finále bolo naplánované v Pieninách v krásnom areáli Kúpeľov Smerdžonka v spolupráci s obcou Lechnica (bikeri tu nájdu krásne singletrailové trate). Keďže meteorológovia „strašili“ nevľúdnym počasím (dážď, zima), podarilo sa im niektorých cyklistov od cesty do Zamaguria odradiť.


Na štart sa postavilo nakoniec „len“ necelých 300 mladých cyklistov. Tí, čo prišli, neľutovali. Polooblačno, poobede už slnečno a zima bola tak na krátke rukávy. Kde to len na tú predpoveď počasia „chodia“?


A máme víťazov

V kategórii Mikro dievčatá sa črtal zaujímavý súboj medzi líderkou Martou Dvořákovou z Trenčína a jej premožiteľkou z posledného kola v Žiline Luisou Belicovou z Trnavy. Nakoniec Marta víťazstvo s malým náskokom uhájila a získala tak aj oprávnene žltý dres pre celkového víťaza súťaže v tejto kategórii. Medzi chlapcami o víťazovi od začiatku nebolo pochýb a Matias Ďurec z Cyklistickej Tour zvíťazil na všetkých kolách tohtoročnej Detskej Tour. Tímová kolegyňa Hanka Rakayová zase ovládla kategóriu Mili dievčatá a klubovú nadvládu Cyklistickej Tour potvrdil Lukáš Mašura, ktorý od začiatku nasadil tempo, ktorému súperi nestačili.


Nie ďalekú cestu mala víťazka kategórie Mini dievčatá Ninka Raffajová s CK MŠK Kežmarok, ktorá zvíťazila s miernym náskokom. Dievčatá už mali trať s krátkym, ale „výživným“ stúpaním a tam sa štartové pole poriadne natiahlo, keďže niektoré bikerky kopec nakoniec vybiehali. Sebastián Trnka z Cyklistickej Tour sa na stúpanie priam tešil a práve tam rozhodol o svojom presvedčivom víťazstve.

Nebyť jednej prehry na cieľovej páske s maďarským cyklistom v Rimavskej Sobote, tak aj Sebastián by mal „vo vrecku“ všetky prvenstvá na tohtoročnej Tour. Lucka Hudoková z CK Epic Dohňany premenila každý štart na Detskej Tour vo víťazstvo a len preto, že neštartovala na viacerých kolách súťaže, nezískala žltý dres, ale „len“ ten zelený za 2. miesto v konečnom poradí.


Michal Šichta opäť dominoval medzi mladšími žiakmi a celý rok výborne reprezentoval svoj klub Cyklistická Tour. Silvia Šichtová sa rozlúčila s týmto podujatím víťazstvom, keďže budúci rok už je kadetka a súťažiť bude na iných podujatiach. To isté platí o víťazovi v starších žiakoch Romanovi Valovi z CK Rimavská Sobota, ktorý o svojom víťazstve rozhodol až v záverečnom kole. Z vedúcej 5 člennej skupiny mal najviac síl a prišiel si pre prvenstvo. Čo štart to víťazstvo potvrdila medzi ženami Martina Šichtová s KPHC Turčianske Teplice a medzi mužmi neúčasť dvoch pretekárov využil v prvé víťazstvo Peter Bahorec z MTB Team Jacovce.


Predsa sme to zvládli

Tento rok štartovalo na Detskej Tour Petra Sagana aj napriek zložitej situácii necelých 3 000 mladých bikerov. Teší nás záujem o toto podujatie. Ďakujeme rodičom, že neúnavne vozia deti na našu súťaž po celom Slovensku a sponzorom, že aj tento rok stáli pri nás.

Tešíme sa na Detskú Tour Petra Sagana v roku 2021.

Zdroj fotografií: Detská Tour Petra Sagana
report_problem Našiel si v texte chybu?
keyboard_arrow_up